header-logo.svg
1743560948.jpg

Aksu

Aksu, Antalya’ya bağlı bir ilçedir. Akdeniz'e kıyısı bulunan ilçenin merkeze uzaklığı ise 17 km olarak bilinmektedir. Antalya merkezden ortalama yarım saatte ilçeye ulaşılmaktadır. Aksu tarihi ve doğal güzellikleriyle her dönemde yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekmektedir.

Aksu tarihi ve doğal güzellikler açısından son derece zengin bir ilçe olduğundan Antalya seyahatlerinizde kesinlikle uğramadan dönülmemesi gereken bir ilçedir. Antik kentleri, mağaraları ve doğal güzellikleriyle seyahat severlerin beğenisini toplamaya devam etmektedir.

Perge Antik Kenti

Aksu ilçesinin tarihi açıdan önemli kalıntılara sahip olduğundan bahsetmiştik. Onlardan biri de Perge Antik Kenti'dir. Antik kentin Antalya merkeze olan uzaklığı 18 km olup Aksu ile arasında mesafe ise 2 km’dir. İlçeye son derece yakın ve ulaşımı kolaydır. Burası tarihte bir ticaret yolu üzerinde bulunduğundan dönemin en gelişmiş kentlerinden biridir. Kentin içinde sizleri bir tiyatro, hipodrom, su kanalı, hamam ve Roma kapısı beklemektedir. Tarihin farklı dönemlerine şahitlik eden bu kenti dolaşmak yerli ve yabancı turistler için zevkli bir hal almaktadır.

 

Kurşunlu Şelalesi

Hem ülkemizin hem de Aksu'nun en önemli doğal güzelliklerin biri de Kurşunlu Şelalesi’dir. Burası Antalya merkeze yaklaşık 23 km uzaklıkta bulunduğundan ulaşım sıkıntısı çekilmemektedir. Otobüslerle ortalama yarım saatlik bir yolculuk sonrası şelaleye varmak mümkündür. Şelalenin yüksekliği 18 metredir. Görenleri hayran bırakan muhteşem doğa manzarasıyla ülkemizin her yerinden turist çekmektedir. Şelalenin altında biriken 7 adet gölet de görenleri kendine hayran bırakan bir doğa harikasıdır.
 

Zindan Mağarası

Mağaranın ilçenin merkezine uzaklığı 1 km’dir. Mağara içinde bulunan yer altı deresi ve 765 metre uzunluğuyla göz alıcı doğası görenleri hayran bırakmaktadır. Hem doğal hem de arkeolojik açıdan öneme sahip bir mağaradır. Burada yapılan arkeolojik çalışmalar devam etmektedir.
 

Sorgun Yaylası

Antalya ve Aksu denince akla gelen doğal güzelliklerden biri de Sorgun Yaylasıdır. Aksu’ya olan uzaklığı 10 km’dir ve bu nedenle gezip görmek için son derece uygundur. Ulaşımın kolay olması nedeniyle doğal güzelliklere ilgi duyanların yeşil ile iç içe olmak isteyenlerin vazgeçemediği doğa harikalarından biridir. Yayla turizmi denince Antalya civarında ilk akla gelen yerlerden biri olan Sorgun Yaylasını yazın sıcağından ve iş hayatının yoğunluğundan uzaklaşmak için tercih edebilirsiniz.

Söz konusu yaylada ayrıca bir de mağara bulunmaktadır. Burası da aynı adla anılmakta ve Sorgun Mağarası diye bilinmektedir. Mağara içindeki doğa harikası dere de ziyaretçilerin ilgisini çekmektedir. Aksu’da gezilecek yerler denince ilk akla gelen yerlerden biri olan Sorgun Mağarası mutlaka gidilip görülmesi gereken bir yerdir.

Popüler Hizmetlerimiz

En çok tercih edilen hizmetlerimiz

7/24 Müşteri Destek

Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlar için bize ulaşabilirsiniz

Hemen
Teklif
Alın
Hemen Teklif Alın