header-logo.svg
1495682003.jpg

Serik

Antalya’nın popüler tatil merkezlerinden olan Serik, her yıl özellikle yaz ayları yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Serik, gezilecek yerler bakımından, ziyaretçilerine pek çok alternatif sunan, Türkiye’nin golf sahalarıyla ünlü ilçesidir.

Serik’e bağlı belde olan Belek, turizm anlamında bölgenin en gelişmiş yerleşim merkezidir. Golf sahalarıyla, doğal güzellikleriyle, tarihi yapılarıyla ve birbirinden güzel plajlarıyla oldukça dikkat çekici bir tatil merkezi olan Belek, her yıl binlerce turiste ev sahipliği yapmaktadır. Serik tatilinde gezilecek yerler arasında bölgenin önemli doğal güzellikleri ve geçmişe tanıklık eden birçok tarihi yapı bulunmaktadır

 

Aspendos Antik Kenti
Serik’te gezilecek yerler listenizde bulunması gereken Aspendos Antik Kenti, ilçe merkezine yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta, Sarıabalı Mahallesi’ndedir. Bölgeye ulaşımlar özel araç, taksi veya Belkıs Köyü dolmuşlarıyla gerçekleştirilebilmektedir.

M.Ö. 1000 yılında Argoslu kolonistler tarafından inşa edilmiş olan antik kentin denize uzaklığı yaklaşık olarak 15 kilometredir. Yerli ve yabancı turistler tarafından yoğun bir ilgiyle ziyaret edilen antik kentin en dikkat çekici yapıları arasında Roma Tiyatrosu yer almaktadır. Büyüleyici görünümüyle Roma dönemi yapılarından olan antik tiyatro içerisinde yılın belirli dönemlerinde çeşitli kültür sanat aktiviteleri gerçekleştirilmektedir. Dünya çapında çok az hasarla günümüze ulaşabilmiş nadir antik tiyatrolardan olan yapının yanı sıra kent sınırları içerisinde görülebilecek stadyum, bazilika ve agora bulunmaktadır.

 

Köprülü Kanyon
Serik’te görülmesi gereken doğal güzellikler arasında yer alan Köprülü Kanyon, oldukça geniş bir alanı kapsamaktadır. Isparta’ya kadar uzanan sınırları ile birlikte devasa büyüklüğe sahip olan kanyonda doğa gezilerinin yanı sıra birçok aktivite de gerçekleştirilebilmektedir.

25 kilometre uzunluktaki kanyon, rafting sporu ile ilgilenenlerin uğrak noktalarından biridir. Sunduğu imkanlar dışında, doğal güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen kanyon, her yıl 7 bin kişinin rafting amacıyla ziyaret ettiği bölgeler arasındadır. Çevresinde piknik, kamp ve doğa yürüyüşleri yapabileceğiniz birçok alan bulunan kanyon, ziyaretçilerine oldukça keyifli bir atmosfer sunmaktadır. Köprülü Kanyon Milli Parkı’na dahil olan kanyon, Serik’in önemli doğal güzellikleri arasında yer almaktadır.

 

Uçansu Şelalesi
Serik’e bağlı Kozan Mahallesi’nde bulunan Uçansu Şelalesi, en çok ziyaret edilen doğal güzellikleri arasında yer almaktadır. Şelaleye ulaşımlar özel araçlar ile gerçekleştirilebilmektedir.

Denize olan yüksekliği ortalama 400 metre olan bölgede görülebilecek 2 adet şelale bulunmaktadır. Yukarı ve Aşağı Uçansu Şelalesi’nin kaynakları ise Havutlu ve Bal akarsularıdır. Biri 50, diğeri ise 70 metrelik yükseklikten dökülerek oluştuğu şelaleler, rahatlatıcı etkisiyle özellikle hafta sonları yoğun bir şekilde ziyaret edilmektedir. Şelalelerin oluşturduğu sarkıtların oldukça sıra dışı bir atmosfer yaratması ile birlikte dikkat çeken şelalenin çevresinde piknik, kamp ve doğa yürüyüşleri gibi günlük aktivitelerinizi de rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sillyon Antik Kenti
Tarih boyunca birçok medeniyetin etkisinde kalan Serik’te gezilecek tarihi yapılar arasında yer alan Sillyon Antik Kenti, ilçeye bağlı Eskiyürük Mahallesi’ndedir. Kent, ilçe merkezine ortalama 15 kilometre uzaklıktadır.

Yabancı turistler tarafından ayrı bir öneme sahip olan Sillyon Antik Kenti, aynı zamanda Roma İmparatoru II. Constantinus’un da doğduğu yerdir. Büyük İskender’in fethedemediği yer olarak da ayrı bir öneme sahip olan antik kent sınırları içerisinde M.Ö. 5. yüzyıla ait birçok yapı yer almaktadır. Helenistik, Roma, Bizans ve Selçuklu dönemlerine ait eser ve yapıların görülebildiği antik kenti çevreleyen kapılar, bölgenin en dikkat çeken yapıları arasındadır. Antik kent içerisinde ziyaret edebileceğiniz yerler ise antik tiyatro, sarnıç, tapınak ve kaledir.

 

The Lands Of Legends Theme Park
Serik ilçe merkezine yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta Kadriye Mahallesi sınırları içerisinde bulunan The Lands Of Legends Theme Park’a ulaşımlar özel araç, taksi veya Kadriye minibüsleriyle yapılmaktadır.

Etkileyici bir mimariye sahip olan park, her sene yerli ve yabancı turistler tarafından ziyaret edilmektedir. Çevresinde 8 adet açık havuz, 43 adet kaydırağın bulunduğu aquapark ve 24 adet eğlence alanları bulunan park içerisinde alışveriş yapabileceğiniz mağazalar da hizmet vermektedir. Sabahtan akşam saatlerine kadar müzik eşliğinde keyifli vakit geçirebileceğiniz tesis, haftanın her günü 10:00 ile 22:00 saatleri arasında konuklarını ağırlamaktadır.

 

Hoşgörü Bahçesi
Serik’in Kadriye Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Hoşgörü Bahçesi, yapılış amacıyla birlikte bölgede gezilmesi gereken yerler arasında yer almaktadır. İlçe merkezine ortalama 13 kilometre uzaklıkta olan yapıya, özel araç, taksi veya Belek minibüsleriyle gidilebilmektedir.

Antalya Belediyesi tarafından 2004 yılında inşa edilen Hoşgörü Bahçesi, farklı inançlara sahip insanların aynı yerde ibadet edebildiği, eşi benzeri çok nadir görülen bir yapıdır. Serik’in öne çıkan turistik yerleri arasında bulunan bahçe, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biridir. Yılın her mevsimi ziyaretçi kabul eden Hoşgörü Bahçesi’nde özellikle yaz aylarında çeşitli sergi ve etkinlikler düzenlenmektedir. 

 

Serik Günübirlik Gezilecek Yerler
Serik, gezilecek yerler bakımından ziyaretçilerine birçok seçenek sunsa da ilçe, bulunduğu konum itibariyle çevredeki popüler ilçelerdeki önemli destinasyonları da gezebilmenize imkan sağlamaktadır.

 

Köprülü Kanyon Milli Parkı
Manavgat ilçesinde bulunan Köprülü Kanyon Milli Parkı, Serik ilçe merkezine yaklaşık 50 kilometre uzaklıktadır. Özel araçla Bozyaka Yolu’nu takip ederek gidebileceğiniz parka taksi veya Manavgat minibüsleriyle de ulaşım sağlanabilmektedir. Uluslararası rafting şampiyonaların yapıldığı park, doğal güzellikleriyle birlikte oldukça etkileyici bir atmosfere sahiptir.

 

Oymapınar Gölü
Serik’e yaklaşık 55 kilometre uzaklıkta bulunan Oymapınar Gölü, Manavgat sınırları içerisindedir. Oymapınar Barajı’nın yakınlarında konumlanan göl, çevresindeki zengin bitki örtüsü ile birlikte doğa yürüyüşü, kamp ve piknik gibi aktiviteler için oldukça ideal bir bölgede yer almaktadır.

 

Side Antik Kenti
Serik’e yaklaşık 36 kilometre uzaklıkta bulunan Side Antik Kenti, Antalya’nın önemli tarihi yapıları arasındadır. Manavgat sınırları içerisinde yer alan antik kent, M.Ö. 78 yılında inşa edilmiştir. Roma dönemi yapılarından olan kentteki antik tiyatro, görülmeye değer yapılar arasındadır.

Popüler Hizmetlerimiz

En çok tercih edilen hizmetlerimiz

7/24 Müşteri Destek

Aklınıza takılan tüm soru ve sorunlar için bize ulaşabilirsiniz

Hemen
Teklif
Alın
Hemen Teklif Alın